E-BOOK "Jak z sukcesem założyć firmę w Holandii"

Edycja 2019: aktualne taryfy podatkowe i przepisy

Chcesz zostać swoim własnym szefem i rozwinąć świetnie prosperującą firmę w Holandii??

 

Jeśli myślisz o założeniu firmy w Holandii, ale nie wiesz od czego zacząć..

Jeśli masz wątpliwości czy podołasz..

Jeśli chcesz się doinformować o sprawach podatkowo-prawnych, ale holenderski jeszcze Cię przeraża…

Jeśli masz firmę od niedawna i chcesz wypełnić swoje braki w wiedzy, i nadać swojemu biznesowi pewien impet…

– to jest coś dla Ciebie!

 

Dla kogo konkretnie jest ten E-Book?

 

  • Dla początkujących przedsiębiorców w Holandii od 0 do 3 lat działalności,
  • Dla osób, które zamierzają lub zastanawiają się nad założeniem firmy w Holandii
  • Dla firm w Polsce, które rozważają założenie firmy w Holandii i chcą się poinformować o formalnościach, podatkach, itp.
  • Dla osób, które mają firmę od jakiegoś czasu, ale chcą nadać jej nowy impuls i przyspieszyć rozwój

 

E-BOOK składa się z 8 rozdziałów i zawiera następujące treści:

l

Rozdział 1: Wybór formy prawnej: ZZP czy BV?

Wybór odpowiedniej formy dla Twojej firmy ma poważne konsekwencje, nie tylko w kosztach prowadzenia działalności, ale również w odpowiedzialności i ryzyku, które ponosisz, czy dla wizerunku firmy.

W tym rozdziale dowiesz się jakie formy działalności istnieją w Holandii i co oznaczają. Zestawiamy również szczegółowo różnice między ZZP i BV, czyli dwiema najczęściej wybieranymi formami działalności.

Dzięki tym informacjom od razu będziesz w stanie podjąć właściwą decyzję!

l

Rozdział 2: Rejestracja w KvK

Rejestracja firmy może być dla Ciebie zupełnie bezstresowa!

W tym rozdziale krok po kroku przeprowadzamy Cię przez cały proces.

Dowiesz się co Ci jest potrzebne, jak się przygotować, i jak załatwić wszystkie formalności.

Rejestracja firmy w Holandii to będzie dla Ciebie pestka!!

l

Rozdział 3: Podatki w Holandii

Nie musisz być księgowym, ale prowadząc firmę musisz wiedzieć z jakich podatków rozliczasz się w Holandii, jak się je nalicza, i jak płacić ich mniej 😉

W tym rozdziale omawiamy wszystkie najważniejsze podatki, które obowiązują Cię w firmie jednoosobowej: dochodowy (IB), obrotowy (BTW), i składka na ubezpieczenie zdrowotne (ZVW).

Znajdziesz tu aktualne stawki, i prosty przykład wyliczenia każdego podatku. Nie taki podatek straszny, jak go malują!

l

Rozdział 4: Odpisy i ulgi podatkowe w Holandii

Chyba nie muszę mówić, że ten rozdział wzbudza u kursantów niezmiennie wiele emocji! 🙂

Bo przecież musisz wiedzieć o tym, jakich podatków możesz płacić mniej, bo to może Ci zaoszczędzić masę pieniędzy, a każde euro w początkach działalności ma swoją wartość!

W tym rozdziale przedstawiam Ci 7 różnych ulg i odpisów, z których możesz skorzystać w Holandii, a co ważniejsze, jakie warunki musisz spełnić, aby je zastosować.

l

Rozdział 5: Koszty prowadzenia firmy w Holandii

Jeżeli nie chcesz co miesiąc się martwić czy wystarczy Ci na opłacenie faktur i podatków, to koszty musisz mieć pod kontrolą.

W tym rozdziale omawiam bardzo szczegółowo wszystkie najważniejsze koszty, które czekają Cię na początku działalności, jak i dlaczego oddzielać koszty prywatne od firmowych, jakie koszty musisz brać pod uwagę i prywatnie i w firmie.

Omawiam też kategorie kosztów, które możesz wliczyć w koszty firmowe w Holandii, oraz konkretne ich przykłady.

Na sam koniec otrzymasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania z tego tematu.

l

Rozdział 6: Jak sprawdzić czy Twój pomysł na biznes zadziała?

Aby z sukcesem rozwinąć firmę, musisz wiedzieć, czy Twój pomysł na biznes ma dobre szanse powodzenia. Nie chcesz działać po omacku, wkładać ogromnego wysiłku w zbudowanie swojej marki, oferty, strony internetowej, inwestować ciężko zarobionych pieniędzy, żeby po roku czy dwóch dowiedzieć się, że nie na Twoje usługi czy produkty właściwie nie ma zapotrzebowania!

Ten rozdział podaje Ci przepis na to, jak  opisać i zacząć weryfikować swój pomysł, jak zdefiniować Twoją grupę docelową, i poznać Twojego klienta, jak sporządzić Mapę Rynku i zbadać, czego Twój klient właściwie chce. 

l

Rozdział 7: Jak pozyskiwać pierwszych klientów jeśli zaczynasz od zera i jeszcze nie masz nic?

Przy zakładaniu firmy chyba największym wyzwaniem w większości przypadków jest pozyskanie pierwszych klientów (no chyba, że jesteś budowlańcem w Holandii i klienci już na Ciebie czekają w kolejce ;-)).

Nikt Cię jeszcze nie zna, więc nikt Cię nie może polecić. Ludzie nie mają zaufania do Twojej firmy, bo niby skąd, jeśli Cię nie znają. Więc skąd wziąć tych pierwszych klientów? W tym rozdziale przedstawiam Ci 9 kroków, dzięki którym możesz zdobyć swoich pierwszych klientów.

l

Rozdział 8: Prosty Plan Biznesu

Czy chciałbyś wiedzieć, czy Twoja firma będzie rentowna, przyniesie Ci stabilne dochody, które zapewnią Ci życie na fajnym poziomie? Na pewno tak. A jednak większość przedsiębiorców zaczyna bez żadnego planu. I wielu z nich budzi się po roku z przysłowiową "ręką w nocniku".

Jeśli nie chcesz do nich należeć, to koniecznie musisz przejść przez ten rozdział. Opisuje on co powinno znalezc się w dobrym biznesplanie i pokazuje przykład wyliczeń kosztów i dochodów.

 

Troszkę o mnie

Nazywam się Lidia Krawczyk.

Po 12 latach pracy w korporacji w Holandii, pierwsze doświadczenia z własnym biznesem odczułam jak kubeł zimnej wody na głowę. Moje pierwsze 2 lata nazwałabym eksperymentalnymi. Popełniłam chyba wszystkie możliwe błędy początkującego przedsiębiorcy 🙂

Po kilku frustracjach związanych z nieskuteczną promocją  szkoleń, postanowiłam zainwestować czas i pieniądze i poważnie doszkolić się sama. Nowa strategia, nabyta wiedza i praktyka zaczęły przynosić szybko rezultaty.

Moje szkolenia zaczęły się zapełniać, pojawili się klienci, nowe projekty. 5Alfa nabrała wiatru w żagle. A ja zdecydowałam, że mogę pomóc wielu innym przedsiębiorcom dzieląc się moim doświadczeniem, tym, czego się nauczyłam podczas mojej kariery w firmie międzynarodowej oraz tym, czego doświadczyłam przez ostatnie lata.

Moją misją jest realna pomoc polskim przedsiębiorcom w Holandii. Jest wśród nas tyle talentu i pracowitości, czasem tylko brakuje nam odpowiedniej wiedzy i narzędzi! Bariera językowa i kulturowa to dodatkowe wyzwanie. Stąd pomysł tego projektu - e-booka i kursu online, z którymi chcę dotrzeć do jak najszerszego grona osób, które takiej wiedzy potrzebują. Aby stworzyć produkt o świetnej jakości, współpracuję ze znajomymi renomowanymi księgowymi i prawnikami. Mam nadzieję, że dzięki dobremu startowi w świat biznesu, polskie firmy będą zdrową konkurencją dla holenderskich kolegów 😉

Od początku roku 2017 już ponad 200 klientów skorzystało z moich szkoleń, a tutaj wypowiedzi niektórych z nich:

Jestem bardzo mile zaskoczona tym kursem, to faktycznie taka wiedza w pigułce!
Kurs online to bardzo wygodna forma zdobywania wiedzy, w domu i dogodnym dla siebie czasie. Nawigacja po kursie, poszczególnych modułach jest bardzo prosta i intuicyjna. 
A przede wszystkim - to bardzo dużo konkretnej wiedzy, naprawdę Lidio, jestem Ci bardzo wdzięczna za ten kurs! To co do tej pory przerobiłam, przekroczyło moje oczekiwania. Jest podane fajnie, naturalnie, zrozumiale. Szczególnie wiedza dotyczaca modułu 4 - Odpisy i uldi podatkowe pomogła mi bardzo w praktyce. Dzięki temu czuję się lepiej, pewniej, czuję, że jestem o dużo bogatsza.
Dziękuję Ci serdecznie, że się dzielisz swoimi doświadczeniami i  że mogłam zdobyć dzięki Twojemu kursowi tak cenną wiedzę."
Jana Kovalickova

JASCHANNAH

 

Szkolenie zawierało wartościowe treści i wskazówki. W praktyce firmy wykorzystam rady dotyczące grupy docelowej i strategii marketingowej. Polecam szkolenie szczególnie tym osobom, które zaczynają swój biznes, aby od początku wiedziały co jest ważne w prowadzeniu firmy.

 

Agnieszka Szulc

AMS Service

 

Głównym atutami szkolenia były czystość przekazu i uśmiechnięty wykładowca :-). Przekonałem się o konieczności ustalania celów i lepszego planowania. Polecam szkolenie wszystkim - pomaga ono zarówno w rozwoju istniejącej firmy, jak i przy zakładaniu biznesu.

 

Mariusz Drzewiński

Renovatiebedrijf Mariusz

Ten e-book to pigułka wiedzy dla każdego początkującego przedsiębiorcy w Holandii