+31 623 946 617 office@5alfa.com

Szkolenie "Finanse firmy"

Twoja inwestycja: 100 -> 75 (+BTW)

Szkolenie dla przedsiębiorców, którzy głębiej chcą wejść w niektóre tematy finansowe. Polecamy to szkolenie po odbyciu szkolenia „Jak z sukcesem założyć firmę w Holandii” gdzie będą wyjaśnione podstawowe tematy form prawnych, podatków i uld podatkowych.

Jeżeli masz własną firmę, ale błądzisz w gąszczu podatków i odliczeń; nie wiesz czy Twój księgowy informuje Cię o wszystkich haczykach finansowych; lub może sam rozliczasz podatki i zastanawiasz się, ile tracisz przez własną niewiedzę; masz wrażenie, że finanse rządzą Tobą, zamiast Ty nimi, to mam coś, co Ci bardzo pomoże.

Właśnie dlatego, że rozumiem Twoje problemy (byłam dokładnie w tym samym miejscu 4 lata temu), postanowiłam zorganizować szkolenie, które wyjaśni wszystkie zawiłości finansów małej firmy w Holandii i krok po kroku przeprowadzi Cię od tego, jakie formy działalności są możliwe, i na co zwrócić uwagę. Przejdziemy przez wszystkie podatki i ulgi podatkowe, które możesz wykorzystać, zajmiemy się takimi pytaniami, jak możliwości finansowania działalności, budowanie planu finansowego, auto firmowe czy prywatne, czy zatrudnianie pracowników.”

Myślisz może, następnym razem… Jesteś taki zajęty, tyle spraw w firmie niecierpiących zwłoki, priorytety, priorytety… Przecież będzie następne szkolenie, może wtedy termin będzie Ci bardziej pasował?… Akurat! Nigdy nie będzie dobrego terminu, i zawsze będą „ważniejsze sprawy”. Ale czy nie najważniejszą sprawą jest to, żeby Twój biznes zarabiał pieniądze? A co, jeżeli teraz tracisz tysiące euro i nawet o tym nie wiesz? Co, jeżeli dzięki zastosowaniu  jednej z ulg możesz zaoszczędzić dużą sumę? Odkładając tę sprawę na później, bez odpowiedniego wglądu w plan finansowy, możesz wpędzić się w poważne problemy. Czy naprawdę możesz sobie pozwolić na to, żeby czekać?

Dwie z pięciu rozpoczynających działalność firm w Holandii zamyka się ponownie w ciągu 5 lat. Wyobrażasz sobie tą sytuację, że musisz wszystko rzucić, poddać się, przyznać rodzinie i przyjaciołom, że to był błąd, że niestety – musisz zamknąć firmę? I jeszcze gorzej: wszystkim tym, którzy dali Ci poczuć, że od początku nie wierzyli, że Ci się uda, że mieli rację? Nie pozwól, aby to przydarzyło się Tobie! Co stanie się, jeżeli nadal będziesz działał po omacku, licząc na dobry wynik na koniec roku, mając nadzieję, że wystarczy Ci na opłatę BTW co kwartał? Czy za 3 lata Twoja firma będzie się prężnie rozwijać, czy już nie będzie istnieć?

Większość osób prowadzących działalność zdaje się w 100% na swojego księgowego. Zauważ jednak, że księgowy księgowemu nierówny. I ostatecznie księgowy jest odpowiedzialny tylko za poprawną rejestrację Twoich przychodów i wydatków. Kropka. Księgowy może Ci owszem doradzić to i owo, ale to Tobie zależy najbardziej na Twojej firmie i jej zyskach. To Ty musisz aktywnie badać i znać wszystkie możliwe opcje finansowe, to Ty odpowiadasz swoim majątkiem (lub firmy) jeśli coś pójdzie nie tak. Na naszym szkoleniu 3 niezależnych specjalistów poinformuje Cię o wszystkim co musisz wiedzieć o finansach Twojej firmy i odpowie na Twoje pytania, tak abyś Ty mógł uzyskać kontrolę nad Twoimi finansami. Abyś mógł swojemu księgowemu zadać odpowiednie pytania. Abyś miał sprawy finansowe w swoich rękach.

Wyobraź sobie, że wiesz dokładnie w każdym momencie, ile wydałeś w tym roku, ile masz zysku, i czego możesz się spodziewać do końca roku. Wyobraź sobie, że po rozliczeniu kwartalnym suma do zapłaty BTW nie jest już nieprzyjemną niespodzianką, bo masz odłożoną rezerwę właśnie na ten cel. A jakby to było, jeżeli w pierwszym roku działalności masz (wkalkulowaną ;-)) stratę, ale dostajesz zwrot podatku odliczonego z Twoich dochodów z pracy na etacie w poprzednim roku? Wyobraź sobie, że dzięki przesunięciu wydatku ze stycznia na grudzień uzyskujesz dodatkowe 1000 euro… Czy warto wziąć udział w naszym szkoleniu?….. Masz wątpliwości?..”

Jeżeli jedyną korzyścią, którą byś wyciągnął z tego szkolenia, byłoby obniżenie Twoich kosztów o 1000 euro w przyszłym roku, to byłoby ono absolutnie warte inwestycji.

Jeżeli jedyną korzyścią, którą byś wyciągnął z tego szkolenia, byłoby uniknięcie kary przy kontroli podatkowej, to byłoby ono absolutnie warte Twojej inwestycji.

Jeżeli jedyną korzyścią, którą byś wyciągnął z tego szkolenia, byłoby zastosowanie ulgi inwestycyjnej w tym roku, to jest ono całkowicie warte Twojej inwestycji.

Ale to szkolenie to dużo więcej niż powyższe korzyści:

 

– eksperci odpowiedzą również na Twoje indywidualne pytania finansowo-podatkowe,

– otrzymasz wzór planu finansowego firmy sporządzonego na podstawie wzoru z Rabobank, w języku polskim,

– upewnisz się, że korzystasz ze wszystkich ulg podatkowych, z których powinieneś korzystać,

– dowiesz się, jakie są zalety i wady różnych form prawnych,

– nawiążesz wartościowe kontakty biznesowe.

Większa część szkolenia będzie poprowadzona przez dwóch ekspertów finansowych, którzy poinformują Cię o wszystkim co musisz wiedzieć na powyższe tematy i odpowiedzą na Wasze konkretne pytania:

Monika Dijkman-Krawczyk jest właścicielką firmy Fiscali zajmującą się administracją finansową przedsiębiorstw działających na terenie Holandii. Monika mieszka w Holandii od 1996 roku i ukończyła tutaj Wyższą Szkołę Administracji i Zarządzania w Utrechcie. Firmę Fiscali założyła w styczniu 2008 roku. Na dzień dzisiejszy posiada 6 pracowników i prowadzi rachunkowość ponad 180 firm zarówno polskich jak i holenderskich. Monika uważa ze dobrze prowadzona księgowość jest kluczem sukcesu każdego przedsiębiorcy!

Dariusz Kurek to specjalista ds. księgowości, właściciel Kurek Biuro Rachunkowe w Hadze. Kurek Biuro Rachunkowe oferuje pełną obsługę księgową dla firm jednoosobowych, spółek VOF i BV na terenie całej Holandii. Darek jest również twórcą portalu Kropka.nl dla początkujących przedsiębiorców w Holandii.

Program szkolenia:

  • Jak finansować firmę – kredyty bankowe i inne formy
  • Auto w firmie – różne opcje
  • Zatrudnianie pracowników

Adres:

Leeghwaterstraat 23
2811 DT Reeuwijk

Zgłoszenia

Prosimy o uiszczenie opłaty za szkolenie jak najszybciej po potwierdzeniu miejsca na konto bankowe: IBAN: NL16 SNSB 0866884408, BIC: SNSBNL2A t.n.v. 5Alfa, Bemmel.

Gwarantujemy miejsce na szkoleniu tylko po uiszczeniu wpłaty na konto bankowe.