Jak założyć firmę w Holandii

 

Pięć lat temu założyłam własną firmę. Z formalnościami nie miałam dużego problemu. Mój mąż Holender prowadzi własną firmę od ponad 20 lat więc doradził mi, jaką formę prawną wybrać, nazwę, skąd wziąć logo, jak załatwić rejestrację w KvK.. Te kroki  były dla mnie dość proste. Większe wyzwanie przyszło, kiedy przygotowywałam własną ofertę. Jaki ma być produkt, kto jest moim klientem, jak się robi marketing? Jak myśleć o finansach, jak ustalić taryfę? Tego wszystkiego uczyłam się krok po kroku, popełniając błędy, szukając, próbując.. To „błądzenie” kosztowało mnie mnóstwo czasu, a co za tym idzie, pieniędzy.

Wtedy bardzo by mi się przydał taki E-BOOK – pigułka wiedzy, która prowadziłaby mnie krok po kroku po najważniejszych etapach zakładania i planowania biznesu w Holandii. Dlatego coś takiego postanowiłam stworzyć, i teraz oddać w Twoje ręce! W tym e-booku znajdziesz wszystkie podstawowe informacje na temat prowadzenia firmy – od podstaw: formy prawnej, rejestracji, podatków, ulg podatkowych, kosztów, poprzez najważniejsze informacje o tym, jak zaplanować swój biznes, jak podejść do marketingu, jak zaplanować koszty i sprawdzić swój pomysł na biznes. Jest to kompendium wiedzy, w aktualnej edycji na rok 2019.

Mam nadzieję, że znajdziesz tam odpowiedzi na Twoje pytania, a przekazane informacje choć trochę ułatwią Ci drogę do sukcesu z własną firmą. Ja jestem przekonana o ich wartości, ponieważ są zebrane na bazie moich własnych doświadczeń.

Co znajdziesz w tym e-booku:

Wstęp 3
Wybór formy prawnej: ZZP czy BV?……………………………………………. 5
Rejestracja firmy w KvK……………………………………………………………… 10
Obciążenia podatkowe ……………………………………………………………… 17
Odpisy i ulgi podatkowe …………………………………………………………….. 23
Koszty w firmie w Holandii …………………………………………………………. 28
Jak sprawdzić czy Twój pomysł na biznes zadziała? ……………………… 37
Jak pozyskiwać (pierwszych) klientów? ……………………………………….. 49
Plan Biznesu i Plan Finansowy …………………………………………………… 54
Aneks 1: Lista polecanych firm księgowo-administracyjnych …………. 58
Aneks 2: Lista polecanych firm związanych z marketingiem i reklamą.. 58
Podsumowanie ………………………………………………………………………… 59