Jak założyć firmę w Holandii

Pięć lat temu założyłam własną firmę. Z formalnościami nie miałam dużego problemu. Mój mąż Holender prowadzi własną firmę od ponad 20 lat więc doradził mi, jaką formę prawną wybrać, nazwę, skąd wziąć logo, jak załatwić rejestrację w KvK.. Te kroki  były dla mnie dość proste. Większe wyzwanie przyszło, kiedy przygotowywałam własną ofertę. Jaki ma być produkt, kto jest moim klientem, jak się robi marketing? Jak myśleć o finansach, jak ustalić taryfę? Tego wszystkiego uczyłam się krok po kroku, popełniając błędy, szukając, próbując.. To „błądzenie” kosztowało mnie mnóstwo czasu, a co za tym idzie, pieniędzy.

Wtedy bardzo by mi się przydał taki przewodnik – pigułka wiedzy, która prowadziłaby mnie krok po kroku po najważniejszych etapach zakładania i planowania biznesu w Holandii. Dlatego coś takiego postanowiłam stworzyć, i teraz oddać w Twoje ręce! W tym przewodniku znajdziesz wszystkie podstawowe informacje na temat prowadzenia firmy – od podstaw: formy prawnej, rejestracji, podatków, ulg podatkowych, kosztów, poprzez najważniejsze informacje o tym, jak zaplanować swój biznes, jak podejść do marketingu, informacje prawne dotyczące umów i ofert w Holandii. Jest to mocno streszczone, ale potrzebne kompendium wiedzy, w aktualnej edycji na rok 2019.

Mam nadzieję, że znajdziesz tam odpowiedzi na Twoje pytania, a przekazane informacje choć trochę ułatwią Ci drogę do sukcesu z własną firmą. Ja jestem przekonana o ich wartości, ponieważ są zebrane na bazie moich własnych doświadczeń.

Co znajdziesz w tym przewodniku:

Wstęp

 1. Jak założyć (formalnie) firmę w Holandii?
 2. Zacznij od początku – Misja, Wizja, Wartości
 3. Z kim chcesz pracować? – Twój klient idealny
 4. Zweryfikuj swój pomysł – Badanie rynku
 5. Skoncentruj się na problemie Twojego klienta – Przekaz firmy
 6. Czas na skrystalizowanie tego, co będziesz sprzedawał – Produkty
 7. Co robią inni? – Konkurencja
 8. Jak skutecznie dotrzeć do klienta? – Marketing
 9. Kto Ci może pomóc? – Partnerzy strategiczni
 10. Jak myśleć strategicznie – Analiza SWOT
 11. Definicja celów i skuteczne działanie każdego dnia
 12. Ostatnie, lecz bardzo ważne: Ile zarobię, ile wydam? – Plan finansowy

Podsumowanie

Życzę Ci dobrej lektury i sukcesu z własną firmą!

Lidia Krawczyk-Rikken