Kurs online "Jak z sukcesem założyć firmę w Holandii"

Edycja 2019: dostęp zawiera wszystkie przyszłe aktualizacje!

Chcesz zostać swoim własnym szefem i rozwinąć świetnie prosperującą firmę w Holandii??

 

Jeśli myślisz o założeniu firmy w Holandii, ale nie wiesz od czego zacząć..

Jeśli masz wątpliwości czy podołasz..

Jeśli chcesz się doinformować o sprawach podatkowo-prawnych, ale holenderski jeszcze Cię przeraża…

Jeśli masz firmę od niedawna i chcesz wypełnić swoje braki w wiedzy, i nadać swojemu biznesowi pewien impet…

– to jest coś dla Ciebie!

 

Dla kogo konkretnie jest ten kurs?

 

  • Dla początkujących przedsiębiorców w Holandii od 0 do 3 lat działalności,
  • Dla osób, które zamierzają lub zastanawiają się nad założeniem firmy w Holandii
  • Dla firm w Polsce, które rozważają założenie firmy w Holandii i chcą się poinformować o formalnościach, podatkach, itp.
  • Dla osób, które mają firmę od jakiegoś czasu, ale chcą nadać jej nowy impuls i przyspieszyć rozwój

 

Kurs składa się z 8 modułów i zawiera następujące treści:

l

Moduł 1: Wybór formy prawnej: ZZP czy BV?

Wybór odpowiedniej formy dla Twojej firmy ma poważne konsekwencje, nie tylko w kosztach prowadzenia działalności, ale również w odpowiedzialności i ryzyku, które ponosisz, czy dla wizerunku firmy.

W tym module dowiesz się jakie formy działalności istnieją w Holandii i co oznaczają. Zestawiamy również szczegółowo różnice między ZZP i BV, czyli dwiema najczęściej wybieranymi formami działalności.

Dzięki tym informacjom od razu będziesz w stanie podjąć właściwą decyzję!

l

Moduł 2: Rejestracja w KvK

Rejestracja firmy może być dla Ciebie zupełnie bezstresowa!

W tym module krok po kroku przeprowadzamy Cię przez cały proces.

Dowiesz się co Ci jest potrzebne, jak się przygotować, i jak załatwić wszystkie formalności.

Po tym module rejestracja firmy w Holandii to będzie dla Ciebie pestka!!

l

Moduł 3: Podatki w Holandii

Nie musisz być księgowym, ale prowadząc firmę musisz wiedzieć z jakich podatków rozliczasz się w Holandii, jak się je nalicza, i jak płacić ich mniej 😉

W tym module omawiamy wszystkie najważniejsze podatki, które obowiązują Cię w firmie jednoosobowej: dochodowy (IB), obrotowy (BTW), i składka na ubezpieczenie zdrowotne (ZVW).

Znajdziesz tu aktualne stawki, i prosty przykład wyliczenia każdego podatku.

Nie taki podatek straszny, jak go malują! Po tym module wszystko stanie się klarownie jasne.

l

Moduł 4: Odpisy i ulgi podatkowe w Holandii

Chyba nie muszę mówić, że ten moduł wzbudza u kursantów niezmiennie wiele emocji! 🙂

Bo przecież musisz wiedzieć o tym, jak podatków możesz płacić mniej, bo to może Ci zaoszczędzić masę pieniędzy, a każde euro w początkach działalności ma swoją wartość!

W tym module przedstawiam Ci 7 różnych ulg i odpisów, z których możesz skorzystać w Holandii, a co ważniejsze, jakie warunki musisz spełnić, aby je zastosować. Tutaj znajdziesz również proste przykłady wyliczeń dla każdej ulgi, z których wynika ile oszczędzasz, i wszystko o tak zwanym kryterium godzinowym, które wielu sen z powiek spędza!

l

Moduł 5: Koszty prowadzenia firmy w Holandii

Jeżeli nie chcesz co miesiąc się martwić czy wystarczy Ci na opłacenie faktur i podatków, to koszty musisz mieć pod kontrolą.

W tym module omawiam bardzo szczegółowo wszystkie najważniejsze koszty, które czekają Cię na początku działalności, jak i dlaczego oddzielać koszty prywatne od firmowych, jakie koszty musisz brać pod uwagę i prywatnie i w firmie.

Omawiam też kategorie kosztów, które możesz wliczyć w koszty firmowe w Holandii, oraz konkretne ich przykłady.

Na sam koniec otrzymasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania z tego tematu.

l

Moduł 6: Jak sprawdzić czy Twój pomysł na biznes zadziała?

Aby z sukcesem rozwinąć firmę, musisz wiedzieć, czy Twój pomysł na biznes ma dobre szanse powodzenia. Nie chcesz działać po omacku, wkładać ogromnego wysiłku w zbudowanie swojej marki, oferty, strony internetowej, inwestować ciężko zarobionych pieniędzy, żeby po roku czy dwóch dowiedzieć się, że nie na Twoje usługi czy produkty właściwie nie ma zapotrzebowania!

Ten moduł to w zasadzie 3-częściowy minikurs, w którym dowiesz się jak opisać i zacząć weryfikować swój pomysł, jak zdefiniować Twoją grupę docelową, i poznać Twojego klienta, jak sporządzić Mapę Rynku i zbadać, czego Twój klient właściwie chce. 

Przygotuj się na trochę pracy, bo ten moduł zawiera zadania, które musisz wykonać w praktyce, żeby rzeczywiście sprawdzić swój pomysł. Za to rezultaty na pewno Cię zaskoczą, i pomogą Ci zaoszczędzić masę czasu i pieniędzy w pózniejszych fazach budowania firmy!

l

Moduł 7: Jak pozyskiwać pierwszych klientów jeśli zaczynasz od zera i jeszcze nie masz nic?

Przy zakładaniu firmy chyba największym wyzwaniem w większości przypadków jest pozyskanie pierwszych klientów (no chyba, że jesteś budowlańcem w Holandii i klienci już na Ciebie czekają w kolejce ;-)).

Nikt Cię jeszcze nie zna, więc nikt Cię nie może polecić. Ludzie nie mają zaufania do Twojej firmy, bo niby skąd, jeśli Cię nie znają. Pewnie dopiero zaczynasz z social media i większość lajków to Twoi znajomi i rodzina. Na stronę www wchodzą 2 osoby na tydzień, i to oczywiście Twoja mama i najlepszy przyjaciel. Rekomendacji jeszcze nie masz. Więc skąd wziąć tych pierwszych klientów?

W tym module pokazuję kilka strategii, które działają, bo stosowałam je sama. Dzięki nim zdobędziesz tych pierwszych, najcenniejszych klientów, którzy zostaną Twoimi ambasadorami i polecą Cię dalej. Jeśli dobrze o nich zadbasz, to pewnie zostaną z Tobą na długie lata.

l

Moduł 8: Prosty Plan Biznesu

Czy chciałbyś wiedzieć, czy Twoja firma będzie rentowna, przyniesie Ci stabilne dochody, które zapewnią Ci życie na fajnym poziomie? Na pewno tak. A jednak większość przedsiębiorców zaczyna bez żadnego planu. I wielu z nich budzi się po roku z przysłowiową „ręką w nocniku”.

Jeśli nie chcesz do nich należeć, to koniecznie musisz przejść przez ten moduł. I od razu Cię przygotuję – czeka Cię praca! Ale nie bój się, nie musisz przygotowywać 30-stronicowego biznesplanu 🙂 Mam dla Ciebie super formułę, dzięki której Twój Plan zmieści się na A4. Dodatkowo dostajesz ode mnie Kalkulator w excelu, dzięki któremu zaplanujesz swoje koszty i dochody.

Są też i bonusy, jeśli będziesz mieć do czynienia z bankiem: szablon biznesplanu, oraz szablon planu finansowego z Rabobanku. To w przypadku, jeśli jednak bedzie Ci potrzebny ten 30-stronicowy biznesplan 😉

 

Jak kurs wygląda od środka?

 

Troszkę o mnie

Nazywam się Lidia Krawczyk.

Po 12 latach pracy w korporacji, pierwsze doświadczenia z własnym biznesem odczułam jak kubeł zimnej wody na głowę. Moje pierwsze 2 lata nazwałabym eksperymentalnymi. Popełniłam chyba wszystkie możliwe błędy początkującego przedsiębiorcy – nie wiedziałam, kto jest moją grupą docelową, miałam za dużo pomysłów i za mało cierpliwości, a na dodatek nie wiedziałam prawie nic o marketingu.

Na pewno dużo osiągnęłam, budując sieć kontaktów i reputację osoby wiarygodnej, m.in. pełniąc funkcję dyrektora Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich (VPNO, pózniejszej Izby Handlowej), ale to nie wystarczało, aby firma działała tak, jak powinna.

Po wielu frustracjach związanych z nieskuteczną promocją  szkoleń, postanowiłam zainwestować czas i pieniądze i poważnie doszkolić się sama. Po kilku miesiącach różnorakich kursów online, webinariów, testowania narzędzi, prób i błędów, moje wysiłki zaczęły przynosić rezultaty.

Szkolenia zaczęły się zapełniać, pojawili się nowi klienci, nowe projekty. 5Alfa nabrała wiatru w żagle. A ja zdecydowałam, że mogę pomóc wielu innym przedsiębiorcom dzieląc się moim doświadczeniem, tym, czego się nauczyłam podczas mojej kariery w firmie międzynarodowej oraz tym, czego doświadczyłam przez ostatnie 5 lat.

Z jednej strony mogę przełożyć najlepsze praktyki zarządzania z dużej firmy na działanie małej firmy. Z drugiej – chcę podzielić się praktycznymi wskazówkami i narzędziami, ktorych używam teraz na codzień.

Od początku roku 2017 już ponad 200 klientów skorzystało z moich szkoleń, a tutaj wypowiedzi niektórych z nich:

Jestem bardzo mile zaskoczona tym kursem, to faktycznie taka wiedza w pigułce!
Kurs online to bardzo wygodna forma zdobywania wiedzy, w domu i dogodnym dla siebie czasie. Nawigacja po kursie, poszczególnych modułach jest bardzo prosta i intuicyjna. 
A przede wszystkim - to bardzo dużo konkretnej wiedzy, naprawdę Lidio, jestem Ci bardzo wdzięczna za ten kurs! To co do tej pory przerobiłam, przekroczyło moje oczekiwania. Jest podane fajnie, naturalnie, zrozumiale. Szczególnie wiedza dotyczaca modułu 4 - Odpisy i uldi podatkowe pomogła mi bardzo w praktyce. Dzięki temu czuję się lepiej, pewniej, czuję, że jestem o dużo bogatsza.
Dziękuję Ci serdecznie, że się dzielisz swoimi doświadczeniami i  że mogłam zdobyć dzięki Twojemu kursowi tak cenną wiedzę."
Jana Kovalickova

JASCHANNAH

 

Ciekawe szkolenie, konkretne, szczere wypowiedzi, które sa przydatne dla małych firm. Polecam szkolenie osobom, które chca lepiej skonkretyzować własna działalność.

 

Barbara Strzelec

EcoBar-Naturalshop

 

Głównym atutami szkolenia były czystość przekazu i uśmiechnięty wykładowca :-). Przekonałem się o konieczności ustalania celów i lepszego planowania. Polecam szkolenie wszystkim - pomaga ono zarówno w rozwoju istniejącej firmy, jak i przy zakładaniu biznesu.

 

Mariusz Drzewiński

Renovatiebedrijf Mariusz

 

Szkolenie zawierało wartościowe treści i wskazówki. W praktyce firmy wykorzystam rady dotyczące grupy docelowej i strategii marketingowej. Polecam szkolenie szczególnie tym osobom, które zaczynają swój biznes, aby od początku wiedziały co jest ważne w prowadzeniu firmy.

 

Agnieszka Szulc

AMS Service

 

Co otrzymujesz?

Lekcje wideo

Kurs ma format lekcji wideo ze slajdami, zorganizowanymi w moduły i lekcje. Materiały wideo można przeglądać w dowolnym momencie na własnym komputerze lub telefonie

Dodatkowe materiały

Oprócz materiałów wideo, otrzymaszdostęp do plików z dodatkowymi materiałami w PDF, oraz zestaw linków wymienianych w szkoleniu przy każdej lekcji, jak również slajdy w formacie PDF do pobrania i druku.

Biznes plan

Otrzymujesz wzór biznesplanu wymaganego przez banki holenderskie w języku niderlandzkim i polskim, oraz plan finansowy do wypełnienia w excelu

Lista polecanych firm

Udostępniam Ci listy polecanych przeze mnie polskich biur księgowych oraz firm zajmujących się marketingiem, stronami internetowymi, itp. , które mogą Ci pomóc w rozwijaniu Twojej firmy. Te firmy nie płacą mi za reklamę, są przeze mnie osobiście wyselekcjonowane, na podstawie moich doświadczeń i kryteriów.

Nieograniczony dostęp i aktualizacje

W dostępie do kursu zawarte są wszystkie przyszłe aktualizacje podatkowe i rozszerzenia kursu dodatkowymi modułami, które wystąpią w przyszłości. Czyli kupując kurs raz, masz dostęp tak długo, jak ten kurs będzie istniał, i również – otrzymasz wszystkie nowe i zaktualizowane materiały!

Ten kurs to vademecum wiedzy dla każdego początkującego przedsiębiorcy w Holandii

KURS ONLINE "Jak z sukcesem założyć firmę w Holandii"

8-modułowe szkolenie w formie wideo + materiały do pobrania

Edycja 2019

129,00 99,00 Promocja wiosenna do 26.05.2019

PAKIET Kurs Online + E-book "Jak z sukcesem założyć firmę w Holandii"

8-modułowe szkolenie w formie wideo + E-book 59 stron

Edycja 2019

139,00 €109,00 Promocja wiosenna do 26.05.2019

PAKIET VIP 10x "Jak z sukcesem założyć firmę w Holandii"

8-modułowy kurs online wideo + E-book 59 stron

+ Godzinna Konsultacja Indywidualna o wartości 120

+ 3 miesiące wsparcia e-mail o wartości 300

€599,00 €249,00 Promocja do 23 maja 23.59

Sprzedaż Kursu trwa jeszcze tylko

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANY PAKIET Kurs Online + E-book

8-modułowe szkolenie w formie wideo + E-book 59 stron

Edycja 2019

139,00 €109,00 Promocja wiosenna do 26.05.2019